SZUKAJ
OFERTA

Tarasy z kostki brukowej – Mińsk Mazowiecki, Otwock


>>Taras to estetyczne i bardzo funkcjonalne uzupełnienie konstrukcji domu. Jest jego atrakcyjną ozdobą, gdyż zmienia optycznie kształt bryły budynku i pozbawia ją schematyzmu. To również idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi podczas codziennego relaksu czy weekendowych spotkań towarzyskich. Najpiękniejsze i najtrwalsze są tarasy z kostki brukowej. Ten wyjątkowy materiał stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Pozwalają na to urozmaicona kolorystyka oraz rozmiary poszczególnych kamieni. Układanie kostki w określone wzory przypomina tworzenie mozaiki. Jest ona piękna i dekoracyjna, ale też pozwala na wyznaczanie stref użytkowych, podkreśla styl architektoniczny oraz umożliwia żonglowanie proporcjami samego tarasu.

Aby tarasy z kostki brukowej służyły przez wiele lat i jednocześnie zachowały swój pierwotny wygląd, konieczne jest staranne dobranie materiału do budowy. Powinien on być przede wszystkim odporny na skrajne warunki atmosferyczne typowe dla umiarkowanej strefy klimatycznej. Kostka granitowa znosi duże mrozy i upały, nie ulega zmianom pod wpływem promieni słonecznych oraz nie wchłania wody. Ta ostatnia cecha sprawia, że taras nie pęka pod wpływem mrozu, zwłaszcza jeśli jest fachowo wykonany.


Projektowanie kompozycji z kostki brukowej na taras


Poza wyjątkową estetyką i trwałością tarasy z kostki brukowej wyróżniają się również funkcjonalnością. Lekko chropowata powierzchnia materiału sprawia, że podłoga nie jest śliska nawet podczas przymrozków czy deszczu. Takie wykończenie gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania przy każdej pogodzie. Dlatego też tarasy mogą być uzupełnione o schody z kostki brukowej, tworząc z nimi jednolitą całość. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest szeroki wachlarz dostępnych wzorów, kolorów i kształtów. Dzięki temu jest możliwe projektowanie tysięcy unikalnych kompozycji. Alternatywą dla kostki są specjalne płyty tarasowe z kamienia z linii Libet Impressio. Dostępne w wielu kształtach i odcieniach, idealnie dopasowują się do nowoczesnych i stylowych aranżacji ogrodowych. Cechuje je odporność i trwałość, co sprawia, że są materiałem pięknym i praktycznym. Są także łatwe w układaniu i utrzymaniu, a dzięki okresowej impregnacji – odporne na trwałe zabrudzenia. Tarasy z kostki brukowej i płyt wykonujemy na zlecenie Klientów z Mińska Mazowieckiego, Otwocka i innych miast w okolicy.
alwil
alwil
 
Copyright 2017. All rights reserved.