SZUKAJ
OFERTA

Tarasy z kostki brukowej – Mińsk Mazowiecki


>>Taras to estetyczne i bardzo funkcjonalne uzupełnienie konstrukcji domu. Jest jegoatrakcyjną ozdobą, bowiem wpływa na kształt bryły budynku i sprawia, że staje się mniej schematyczna. To również idealne miejsce do spędzania czasu z rodziną lub przyjaciółmi podczas codziennego relaksu czy weekendowych spotkań towarzyskich. Najpiękniejsze i najtrwalsze są tarasy z kostki brukowej. Ten wyjątkowy materiał stwarza niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Pozwala na to urozmaicona kolorystyka oraz rozmiary poszczególnych kamieni. Układanie kostki brukowej w określone wzory przypomina tworzenie mozaiki. Jest ona piękna i dekoracyjna, ale też pozwala na wyznaczanie stref użytkowych, podkreśla styl architektoniczny czy też umożliwia żonglowanie proporcjami samego tarasu.

Aby tarasy z kostki brukowej służyły przez wiele lat i jednocześnie zachowały swój pierwotny wygląd, konieczne jest staranne dobranie materiału do budowy. Powinien on być przede wszystkim odporny na skrajne warunki atmosferyczne typowe dla umiarkowanej strefy klimatycznej. Kostka brukowa znosi duże mrozy i upały, nie ulega zmianom pod wpływem promieni słonecznych oraz nie wchłania wody. Ta ostatnia cecha doprawia, że taras nie pęka pod wpływem mrozu, zwłaszcza jeśli jest fachowo wykonany.


Projektowanie kostki brukowej na taras


Poza wyjątkową estetyką i trwałością tarasy z kostki brukowej są również bardzo funkcjonalne. Lekko chropowata powierzchnia materiału sprawia, że podłoga nie jest śliska nawet podczas przymrozków czy deszczu. Ich dodatkowym atutem jest szeroki wachlarz dostępnych wzorów, kolorów i kształtów. Dzięki temu możliwe jest projektowanie kostki brukowej w tysiącach unikalnych kompozycji. Alternatywą dla takich rozwiązań są specjalne płyty tarasowe z kamienia z linii LibetImpressio. Dostępne w wielu kształtach i odcieniach, idealnie dopasowują się do nowoczesnych i stylowych aranżacji ogrodowych. Cechuje je odporność i trwałość, co sprawia, że są materiałem pięknym i praktycznym. Są także łatwe w układaniu i utrzymaniu, a dzięki okresowej impregnacji – odporne na trwałe zabrudzenia.
Tarasy
 
Copyright 2017. All rights reserved.