SZUKAJ
OFERTA

Schody z kostki brukowej – Mińsk Mazowiecki, Otwock i okolice

 

>> Schody stanowią istotny element konstrukcji budynku. Jednocześnie są niezbędne dla zapewnienia wygody przemieszczania się pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem czy podjazdem. Wygląd schodów powinien odzwierciedlać ogólny trend aranżacyjny, jaki zastosowano podczas wykańczania tarasu, elewacji domu czy utwardzonych obszarów przed nim.

Jedną z ich najważniejszych cech jest także funkcjonalność. Ze względu na pełnioną rolę parametrami powinny być dostosowane do możliwości i potrzeb domowników. Muszą też być bezpieczne, mieć antypoślizgową powierzchnię i być pozbawione uszkodzeń krawędzi. Wszystkie te cechy mają schody z kostki brukowej.

Naturalny materiał zalicza się do wyjątkowo wytrzymałych. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć oraz promieniowanie UV. Nie jest też podatny na wycieranie podczas intensywnego użytkowania. Oznacza to, że stopnie z kostki granitowej nawet po wielu latach będą estetyczne i bezpieczne.

Niemal zerowa higroskopijność to cecha, dzięki której stopnie nie wchłaniają wody. W efekcie nie tracą swojej zwartej i jednolitej struktury oraz nie pękają podczas mrozów. Ponadto, kostka brukowa jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu, myciu i nie wymaga specjalnej konserwacji.

Układanie kostki brukowej na schodach

 

Nasza firma od lat wykonuje schody z kostki brukowej. Oferujemy zarówno projektowanie wzorów, jak i ich układanie. Prowadzimy również sprzedaż materiałów do wykonania kompozycji. Dzięki naszej kompleksowej usłudze powstają trwałe, estetyczne i funkcjonalne konstrukcje o unikalnej kompozycji kolorystycznej.

Podobnie jak tarasy czy podjazdy z kostki brukowej, stopnie mogą być wykonane z jednolitego materiału, jak i z elementów o różnych kolorach. Dzięki temu powstają kompozycje perfekcyjnie dopasowane do wyłożenia tarasu lub podjazdu. Projektowanie wzorów na stopnie powinno przede wszystkim uwzględniać charakter otoczenia. Tworzona kompozycja może z nim harmonizować lub kontrastować. Ta druga opcja sprawia, że schody z kostki brukowej wyróżnią się, będą lepiej widoczne i bezpieczniejsze. Poza kostką do wykładania stopni są też przeznaczone eleganckie i ponadczasowe płyty z piaskowca. Oba materiały są niezwykle proste w utrzymaniu i wymagają jedynie okresowej impregnacji.
alwil
alwil
 
Copyright 2017. All rights reserved.