SZUKAJ
OFERTA

Schody z kostki brukowej – Mińsk Mazowiecki, Otwock i okolice

 

>> Schody stanowią istotny element konstrukcji budynku. Jednocześnie niezbędne dla zapewnienia wygody przemieszczania się pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem czy podjazdem. Wygląd schodów powinien odzwierciedlać ogólny trend aranżacyjny, jaki wykorzystano podczas wykańczania tarasu, elewacji domu czy utwardzonych obszarów przed nim.

Jedną z ich najważniejszych cech jest także funkcjonalność. Ze względu na pełnioną rolę parametrami powinny być dostosowane do możliwości i potrzeb domowników. Muszą też być bezpieczne, mieć antypoślizgową powierzchnię i być pozbawione uszkodzeń krawędzi. Wszystkie te cechy mają schody z kostki brukowej.

Materiał, z którego się je wykonuje, zalicza się do wyjątkowo wytrzymałych. Jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, promieniowanie UV, a przede wszystkim nie jest podatny na wycieranie podczas intensywnego użytkowania. Oznacza to, że wykonane z niego stopnie nawet po wielu latach będą estetyczne i bezpieczne.

Niemal zerowa higroskopijność to cecha, dzięki której stopnie nie wchłaniają wody. W efekcie nie tracą swojej zwartej i jednolitej struktury oraz nie pękają podczas mrozów. Cecha ta sprawia też, że kostka brukowa jest wyjątkowo łatwa w utrzymaniu, myciu i nie wymaga specjalnej konserwacji.

Układanie kostki brukowej na schodach

 

Wykonywaniem schodów z kamiennej kostki zajmuje się brukarstwo, w którym specjalizuje się nasza firma. Oferujemy zarówno sprzedaż kostki brukowej, jak i projektowanie wzorów oraz ich układanie. W efekcie powstają trwałe, estetyczne i funkcjonalne konstrukcje o unikalnej kompozycji kolorystycznej.

Podobnie jak tarasy z kostki brukowej, stopnie mogą być wykonane z jednolitego materiału, jak i z elementów o różnym kolorze. Dzięki temu powstają kompozycje perfekcyjnie dopasowane do wyłożenia tarasu lub podjazdu. Projektowanie kostki brukowej na stopnie powinno przede wszystkim uwzględniać charakter otoczenia. Tworzona kompozycja może być harmonijna lub kontrastowa, dzięki czemu stopnie wyróżnią się, będą lepiej widoczne i bezpieczniejsze. Poza kostką do wykładania schodów przeznaczone są też eleganckie i ponadczasowe płyty z piaskowca. Oba materiały są niezwykle proste w utrzymaniu i wymagają jedynie okresowej impregnacji.
schody
 
Copyright 2017. All rights reserved.