SZUKAJ
OFERTA

Podjazdy z kostki brukowej

 


>>Starannie zaprojektowany podjazd jest wizytówką domu i formą zaproszenia do niego. Idealnym materiałem do jego wykonania jest kostka brukowa. Jednolita, zwarta, pozbawiona dziur i szczelin płaszczyzna nie jest podatna na gromadzenie wody, szczątków roślinnych czy śmieci. Dzięki temu łatwo można ją utrzymać w czystości. Zarówno wjazd samochodem, jak i pieszy spacer od bramy do schodów budynku po brukowanym podłożu są komfortowe i przyjemne także przy niesprzyjającej pogodzie.

Podjazdy z kostki brukowej mają bardzo wysoką trwałość. Systematyczne korzystanie z wjazdu do garażu, intensywny ruch pieszy, jazda na rowerze czy przemieszczanie maszyn ogrodowych nie mają wpływu na wygląd i strukturę materiału. Wystarczy jedynie jego okresowa impregnacja. Kostka brukowa jest też odporna na duże zmiany temperatur. Takich cech nie mają na przykład płyty betonowe lub wylewki. Wybór podjazd z kostki to gwarancja wieloletniej trwałości przy zachowaniu nienagannego wyglądu i minimum wkładu pracy w pielęgnację.

Projektowanie wzorów z kostki brukowej na podjazdach

 

Kostka brukowa jest dostępna w szerokiej gamie kolorów. Łączenie różnych odcieni umożliwia układanie atrakcyjnych kompozycji, które są zarówno dekoracyjne, jak i funkcjonalne. Na przykład jasna linia na trasie do garażu lub schodów pozwoli szybciej odnaleźć właściwą drogę w ciemności. Dzięki nieograniczonym możliwościom, jakie stwarza ten materiał, podjazdy z kostki brukowej są unikalne, piękne i stylem dopasowane do aranżacji otoczenia.

Duża powierzchnia podjazdów stwarza też projektantom znacznie większe możliwości niż tarasy z kostki brukowej czy schody. Na otwartej przestrzeni wzór jest doskonale widoczny i może być ciekawym elementem dekoracyjnym otoczenia. Urozmaicona kolorystyka, w jakiej dostępna jest kostka brukowa, pozwala ponadto na wyznaczanie stref i podkreślanie nierówności terenu, takich jak krawężniki czy systemy odprowadzania wody deszczowej.

Kostka brukowa na podjeździe ma nie tylko wymiar estetyczny, ale również praktyczny. Utwardzony podjazd, który wytrzyma przez wiele lat, eliminuje problem tworzenia się błota i zanieczyszczania domu. Nie powstają też nierówności, które są przeszkodą dla wózków, rowerów, a nawet dla pieszych.
alwil
alwil
 
Copyright 2017. All rights reserved.